SEO novinky tohoto roku

12. dubna v 17:27

Google učinil hned několik nových opatření. Google je jednoznačně jedním z nejvíce navštěvovaných serverů. Nyní však přidal několik vymožeností do svého fungování, se kterými se každý SEO konzultant musí seznámit. Například u některých typů strukturovaných dat přidal možnost „náhled“ v testovacím nástroji. To funguje v případě testování URL, ale také i zdrojového kódu.

 

Každý člověk má v dnešní době jednoznačně chytrý telefon. Ten, kdo ho nemá, jako kdyby neměl nějakou část těla, kterou začne postrádat. Mít chytrý telefon znamená značné usnadnění každého dne. Můžeme být stále v kontaktu nejen přes zprávy či přes telefonování, ale také přes emaily či díky nějaké sociální síti. Když nás vyhodí z práce, ihned si můžeme najít novou a tentýž den můžeme navštívit firmu, kde se budeme ucházet o místo. Díky tomu se tedy náš život v různých chvílích dne značně zjednodušuje. Mnohdy dokonce trávíme volný čas v městské hromadné dopravě tím, že čteme oblíbený magazín. Hodně lidí právě díky svým internetovým magazínům slušně vydělávají a SEO konzultanti mají práce až nad hlavu. Nejen, že se musí starat o weby svých klientů, ale také musí kontrolovat určité novinky, které se rok co rok (někdy i měsíc) objevují v této oblasti. O jaké novinky ze SEO odvětví se jedná tentokrát?

 

Své novinky ukázal ale i Seznam

Pokud vás však zajímá Seznam a nikoli Google, seznamte se s novinkou – na svém blogu Seznam vyvěsil zprávu o mnohem rychlejším robotovi. Ten by měl nyní reagovat na obsah stránky opravdu rychle. Díky tomu by měla být i indexace rychlejší. Do nynějška totiž tato indexace trvala až několik dní, což bylo pro mnohé nedostačující. Nyní se jedná o interval pouze jednoho dnu. Aktualizace tedy znamená již podle odhadů velký pokrok – záleží však na tom, jak tomu bude ve skutečnosti. Opravdu se bude jednat o proces, jenž bude vykonán během pouhého dnu?