Google to nyní myslí vážně s místními podniky

15. září v 16:18

Google má pro místní podniky velké plány a během toho si vydělá biliony pro sebe. Na začátku června Google oznámil zásadní Google+ průnik do lokálního vyhledávání, když představil Google+ Local, který účinně promění Google+ obchodní stránky na nové místní obchodní centrum v celém Google vyhledávání, mapách a Google+.

Mnoho informací ze stránky Google Place vlastníka firmy – jako například obchodní adresa, telefonní číslo, popis, Google recenze a fotky zadané podnikatelem a uživateli – bude automaticky portováno na upgradovanou místní Google+ stránku,” sdělil mluvčí Google WebProNews.

 
Lidé si zvykli najít si informace o podniku na Google Places, ale teď najdou hodně stejných informací na místní Google+ stránce a je navíc přidána možnost sdílet tyto informace s lidmi v jejich Google+ kruzích,” dodal. “To znamená, že firemní zápis, který byl dříve k dispozici přes Google Search, Google Maps a Google Maps pro mobily je stále k dispozici ve všech těchto místech, ale je nyní také snadněji dohledatelný pro miliony uživatelů na Google+.
 
Wall Street Journal uvádí, že Google se připravuje na nový “lokální reklamní útok,” vedený Jeffem Huberem a Marissou Mayerovou, který by měl vypuknout příští měsíc, a kombinuje různé místně zaměřené služby “pod jednou vlajkou,” kdysi interně nazvanou Business Builder. Podle publikace bude obsahovat služby poháněné nedávnými akvizicemi Punchd a TalkBin, stejně jako AdWords Express, a samozřejmě těžce tlačeným Google+ .
 
AdWords Express (dříve známý jako Boost) byl spuštěn loni v červenci v USA. Cílil na firmy, které ještě nepoužívali AdWords. Společnost jej považovala za rychlý / jednoduchý způsob, jak mohou místní podniky začít s reklamou za méně než 5 minut.
 
AdWords Express pomáhá potenciálním zákazníkům najít vaše webové stránky nebo Google Places stránky a poskytuje rychlý a jednoduchý způsob, jak se s nimi spojit a rozšiřovat své podnikání,” řekl tehdy produktový manažer AdWords Express Kiley McEvoy. “Prostě poskytneš základní informace o firmě, vytvoříš reklamu, a vaše kampaň je připravena.

Zdroj: seo-optimalizace.biz